TR EN AR

Halis Düve Yemi

Yem Adı: Halis Düve Yemi

Tanımı:Düve Yemi, genç dişi sığırların 5. aydan ilk doğumlarına 21 gün kalana kadar olan dönemlerindeki beslenmesinde kullanılan, sındırımı kolay tamamlayıcı bir yemdir.

Özellikleri: Düvelerin etkin bir şekilde büyümelerini ve gebe kalmalarından sonra karınlarındaki buzağıların sağlıklı bir şekilde gelişmelerini sağlayacak protein, enerji, vitamin ve mineral dengesine sahiptir.
Lezzetli ve iştah açıcıdır. Yüksek enerji içeriğiyle düvelerin optimum canlı ağırlığa ulaşmasını sağlar ve ilk kızgınlık istenilen zamanda görülür.
Doğum sırasında ve sonrasında görülebilecek metabolik rahatsızlıkları en aza indirir. Zor doğum riskini azaltarak buzağının sağlıklı olmasını sağlar.
Genç dişi sığırların süt verim dönemi (Laktasyon) öncesinde düve yemi ile beslenmesi, süt verim potansiyellerini maksimum seviyeye çıkarır.

Kullanımı:Genç dişi sığırların ilk doğumuna 21 gün kalana kadar olan dönemlerindeki beslenmesinde kullanılır.
Doğum öncesi 21. günden itibaren 1 haftalık geçiş döneminden sonra süt yemine geçilir. Düve yemini ilk defa kullanıyorsanız, 1 haftalık geçiş döneminden sonra günde en az 2-3 öğün olmak üzere günün aynı saatlerinde veriniz.
Hayvanların devamlı temiz suya ulaşabilmelerini sağlayınız.

BESİN MADDESİ İÇERİĞİ:

 Besin Maddesi

%

Besin Maddesi

%

Su, % (en çok)

12

A Vitamini, IU/kg (en az)

7.000

Ham Protein, % (en az)

16

D3 Vitamini, IU/kg (en az)

1000

Ham Selüloz, % (en çok)

14

E Vitamini, mg/kg (en az)

30

Ham Kül,% (en çok)

9

Fosfor % (en az )

0,5

HCl'de Çözünmeyen Kül, % (en çok)

1

Sodyum, % (en az-en çok)

0,2-0,4

NaCl, % (en çok)

1

Kalsiyum, % (en az-en çok)

0,8-1,5

Diğer Büyükbaş Yemleri