AR EN TR

Halis Buzağı Büyütme Yemi

تغذية اسم: Halis Buzağı Büyütme Yemi

وصف:Sütten kesilen buzağılarda işkembe gelişiminin ilk aşaması şekillenmiştir. Bu gelişimin yetişkin hayvanlardaki seviyeye gelmesi 4-5 aylık yaşa kadar devam eder. Bu dönemde kaliteli ve lezzetli hammaddeler ile oluşturulmuş yemler verilmelidir. Bu yaştaki buzağılar kendi dönemine yakın diğer buzağılar ile bir grup halinde beslenir.Her bir guruptaki buzağı sayısı 6-10 hayvan arasında olmalıdır. Daha fazla buzağı aynı gurupta tutularak barındırıldığı takdirde buzağılarda özellikle solunum yolu hastalıkları oluşumunu tetikler. Buzağılar 4 aylık yaşını doldurana kadar bu şekilde beslenirler. Dişi ve erkek buzağılar 4 aylık yaştan sonra ayrı bölmelerde beslenirler. Dişi buzağılar 4 aylık yaştan sonra düve besleme programına alınırlar ve doğuma 4-6 hafta kalana kadar bu şekilde beslenirler. Erkek buzağılar ise 4 aylık yaşını tamamladıktan sonra erkek besi programına alınırlar. Bu hayvanlara 4 aylık yaşın sonuna kadar kaliteli kaba yemler hariç saman gibi kuru kaba yemler, silaj ve yaş posa gibi sulu yemler verilmesi tavsiye edilmez.

عقارات: HALİS buzağı büyütme yemi buzağıların bu dönemdeki ihtiyaçları ve sindirim özellikleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Erkek buzağıların besi programına iyi bir başlangıç yapmasını sağlayarak besi süresinin kısalmasını sağlar. Dişi buzağıların ilerleyen dönemlerde göstereceği döl ve süt verimi performansını olumlu yönde etkiler.

استعمال:İki aylık yaşını dolduran buzağılar 4 aylık yaşını tamamlayana kadar 24 saat boyunca önlerinde serbest olacak şekilde orkide buzağı büyütme yemi bulundurulur. Bu dönemde kaliteli kaba yemler (yonca ve diğer baklagil otları) önlerinde serbest olarak bulundurulmalıdır. Bu yaştaki buzağılara içme suyu kalitesinde temiz ve taze su 24 saat boyunca verilmelidir. Bu yem Dişi buzağılara 4 aylık yaşın, erkek buzağılar ise 6 aylık yaşın sonuna kadar verilmelidir.

المواد الغذائية الأساسية

%

المادة الجافة

En az

88

البروتين الخام

En az

18

السليلوز الخام

En çok

11

النفط الخام الرماد

En çok

9

HCI'de çözülmeyen kül

En çok

1

الكلسيوم

En az - En çok

1.0-2.0

الفوسفور

En az

0.5

صوديوم

En az - En çok

0.1-0.4

Tuz

En çok

0.6

فيتامين (أ) :

En az

12.000 IU/Kg.

فيتامين D3:

En az

3.000 IU/Kg.

فيتامين E:

En az

35 ملغ/Kg

Diğer أعل