AR EN TR

Halis Buzağı Başlangıç Yemi

تغذية اسم: Halis Buzağı Başlangıç Yemi

وصف:Bu dönemde hedefimiz buzağının canlı ağırlığını ve tüketilen yem miktarını arttırmak ve en fazla 6 hafta içinde buzağıyı süt ve mamadan kesmektir kesmektir. Yeni doğan buzağımıza ilk 24 saat içinde 4-6 lt ağız sütü içirilmelidir. Doğum sonrası ilk 24 saat içinde içirilmesi gereken bu ağız sütü 4-8 öğüne bölünerek içirilmelidir. İlk ağız sütü buzağı doğduktan sonraki yarım saat içinde 2-2,5 litre olacak şekilde içirilir. Buzağılara süt içirmek için kullandığımız biberonlar dahil sütle temas eden tüm kapların içinin ve biberon başlıklarının temizliğine önem verilmelidir. Bol yapraklı yonca gibi kaliteli kaba yemler buzağılara sütten kesme aşamasına kadar yedirilmemeli, saman gibi kötü kaliteli kaba yemler ve silajlar, buzağı 4 aylık yaşını bitirene kadar verilmemelidir. Sütten kesme işi bittikten sonra الأقل 14 gün buzağılar bireysel barındırılmaya devam edilmelidir.

عقارات: HALİS Buzağı Başlangıç yemi sindirilebilirliği yüksek ve lezzetli hammaddeler seçilerek üretildiği için buzağının yeme alışma ve yem tüketimini arttırma süresi kısalır. Bu yüzden kısa sürede canlı ağırlık artışında belirgin bir farklılık gözlenir. İşkembe gelişimini hızlandırır. Erkek buzağıların besi programına ideal bir başlangıç yapmasını sağlayarak besi süresinin kısalmasını sağlar. Dişi buzağıların ilerleyen yıllarda göstereceği döl verimi ve süt verimi performansını olumlu yönde etkiler.

استعمال:Doğumu takiben 4. Günden itibaren buzağıların önünde serbest bir şekilde bulundurulmalıdır. Yem ile birlikte içme suyu kalitesinde taze ve temiz su da buzağının devamlı olarak ulaşacağı bir yerde 24 saat boyunca hayvanın önünde serbest olacak şekilde bulundurulmalıdır. Bir buzağı iki gün üst üste Filiz Buzağı Başlangıç yemini günde 750-1000 gr. tükettiği zaman süt veya buzağı mamasından kesilebilir. Bu yem tüketimine ulaşan buzağılar 4-5 gün içinde süt veya mama miktarı kademeli olarak azaltılarak süt veya mamadan kesilmelidir.

المواد الغذائية الأساسية

%

المادة الجافة

En az

88

البروتين الخام

En az

18

السليلوز الخام

En çok

10

النفط الخام الرماد

En çok

8

HCI'de çözülmeyen kül

En çok

1

الكلسيوم

En az - En çok

1.0-2.0

الفوسفور

En az

0.5

صوديوم

En az - En çok

0.1-0.4

Tuz

En çok

0.6

فيتامين (أ) :

En az

12.000 IU/Kg.

فيتامين D3:

En az

3.000 IU/Kg.

فيتامين E:

En az

3

Diğer أعل